Ortopedi ve Travmatoloji
31 Mayıs 2021

Ortopedi ve travmatolojiOrtopedi ve travmatoloji; 
kas- iskelet sistemi hastalıkları ve yaralanmalarının medikal ve cerrahi tedavisi bu bölümde gerçekleştirilmektedir.

Poliklinikler:

·         Hastanemiz ortopedi ve travmatoloji branşında verilen poliklinik hizmetleri; 10 Nisan 2017 tarihinde başlamış olup, dört merkez bina ve bir semt polikliniği olmak üzere toplam beş poliklinik odası ile hizmet vermektedir.

·         Hastanemiz ortopedi ve travmatoloji polikliniği, hastane poliklinikler bölümünde (F blok) zemin katta bulunmaktadır.

·         Toplam beş hekim; merkez bina polikliniği, semt polikliniği, yataklı servisler, ameliyathane, heyet ve görevlendirme yapılan birimlerde hizmet vermektedir. 

Klinik:

·         Ortopedi ve travmatoloji kliniği 30 Mart 2018 tarihinde hizmete açılmıştır.

·         Ortopedi ve travmatoloji servisi, beş uzman hekim, dokuz hemşire ve üç yardımcı personel ile hastalara hizmet vermektedir.

·         Hem hasta hem de refakatçi için fiziki imkanların kaliteli ve konforlu hale getirildiği hastanede servisler tek ve çift kişilik odalardan oluşmaktadır.

·         Ortopedi ve travmatoloji servisi B blok ikinci katta bulunmaktadır.

·         Operasyonu planlanıp yatışı yapılan hastalara tanı, tedavi ve tedavi sonrası bakım için hizmet verilmektedir.

·         Servise yatışı yapılan hasta ve yakınlarına sorumlu servis hemşiresi tarafından hastane kuralları hakkında bilgi verilmektedir.

·         Hastalar, tedavi planları ile ilgili olarak uzman doktorlarımız tarafından tüm ayrıntılarıyla bilgilendirilmektedir

Ameliyathane:

Hastanemiz ortopedi ve travmatoloji branşında modern tıpta uygulanan birçok ameliyat gerçekleştirilmektedir. 2 Nisan 2018 tarihinde ameliyat hizmeti verilmeye başlanan hastanemizde ortopedi branşında haftanın tüm mesai günlerinde ameliyat hizmeti verilmektedir. Sıklıkla yapılan ameliyatlar arasında;

·         Omuz, diz ve kalça eklem replasmanları (protezleri)

·         Omuz ve diz atroskopileri

·         Travmatik kırık ve çıkık operasyonları

·         Kas ve tendon onarımları yer almaktadır.