Göğüs Hastalıkları
08 Şubat 2024


Göğüs Hastalıkları


Göğüs hastalıkları bölümü; 
her türlü solunum sistemi ile ilgili hastalıkların tanı ve tedavisiyle ilgilenir. Solunum sistemini tutan herhangi bir hastalık akciğer fonksiyonlarını bozarak, hırıltılı solunum, horlama, öksürük, balgam, göğüs ve yan ağrısı,kilo kaybı, halsizlik, iştahsızlık ateş gibi şikayetlere sebep olabilmektedir.

Göğüs Hastalıkları bölümü ;

v  Kronik obstrüktif akciğer hastalığı (KOAH)

v  Astım

v  Akciğer kanserleri

v  Pnömoni (Zatürree)

v  Akciğer infeksiyonları

v  Tüberküloz

v  Plevra hastalıkları

v  Bronşiektazi

v  Bronşit,Bronşiolit

v  Pulmoner Tromboemboli

v  Solunum yetmezliği   gibi hastalıkların tanı ve tedavisiyle ilgilenir.

Poliklinikler:

·         Hastanemiz göğüs hastalıkları branşında verilen poliklinik hizmetleri; 10 Nisan 2017 tarihinde başlamış olup, iki merkez bina olmak üzere toplam iki poliklinik odası ile hizmet vermektedir.

·         Hastanemiz göğüs hastalıkları polikliniği, hastane poliklinikler bölümünde (F blok) birinci katta bulunmaktadır.

·         Toplam iki hekim; merkez bina polikliniği, yataklı servisler, heyet ve görevlendirme yapılan birimlerde hizmet vermektedir.

ØPoliklinik Çalışma Saatleri

Ø  Nasıl Muayene Olurum?

Ø  Hekim Çalışma Listesi

Göğüs hastalıkları bölümü ile ilgili olduğunu düşündüğüm şikayetlerim var, ne yapmalıyım?

Bize hastane web sitemizin iletişim bölümündeki telefon numaraları ile ulaşabilir ya da mesaj gönderebilirsiniz. Hastanemiz göğüs hastalıkları bölümünde her gün mesai saatleri içinde normal hasta polikliniği yapılmakta ve gelen hastalar randevulu ve randevusuz olmak üzere muayene olabilmektedirler. (Hastanemizde öncelikli olarak merkezi randevu sistemi ile hasta kabulü yapılır, hekimler çalışma koşullarına mevcut muayene bekleyen hasta durumuna göre randevu olmadan hasta kabul edebilir) Poliklinik muayenesine gelirken lütfen eski tetkiklerinizi (film, kan tahlili gibi) ve varsa kullandığınız ilaçları birlikte getirmeyi unutmayınız. Sabah aç karnına gelmeniz halinde ( gece 12’ den sonra aç sabah kahvaltı yapmamış) gerekli olan tetkikler o gün yaptırılabilir. Ancak hastane laboratuarlarında kan alma ve sonuç verme işlemleri aynı gün olmayacağından aile hekiminizin yakın zamanda sizden istediği ve sonucunu size verdiği tüm tıbbi tahlillerinizi hekiminize getirmekle tahlil sonuç bekleme ve muayene sonuçlandırma süresini en aza indirgemiş olursunuz.

Tıbbi etik kurallar gereğince hastane çalışanları ve diğer tıbbi personele sıra gözetmeksizin hizmet verilmektedir

Klinik:

·         Göğüs hastalıkları servisi 30 Mart 2018 tarihinde hizmete açılmıştır.

·         Göğüs hastalıkları servisi, iki hekim, sekiz hemşire ve bir yardımcı personel ile hastalara hizmet vermektedir.

·         Hem hasta hem de refakatçi için fiziki imkanların kaliteli ve konforlu hale getirildiği hastanede servisler tek ve çift kişilik odalardan oluşmaktadır.

·         Göğüs hastalıkları servisi B blok dördüncü katta bulunmaktadır.

·         Medikal tedavi için yatışı yapılan hastalara tanı ve tedavi hizmet verilmektedir.

·         Servise yatışı yapılan hasta ve yakınlarına sorumlu servis hemşiresi tarafından hastane kuralları hakkında bilgi verilmektedir.