Acil Sağlık Hizmetleri
31 Mayıs 2021

acil.jpg·         Acil Servis 30 sedye / monitör ve 45 sedye olmak üzere toplamda 75 sedye kapasiteli olup, 7 Mayıs 2018 tarihinde hizmete girmiştir

·         Hastanemiz acil servisi 5 acil tıp uzmanı ve 13 pratisyen hekim olmak üzere 18 hekim, 40 hemşire, 27 yardımcı sağlık personeli ile hizmet vermektedir.

·         Acil servis bünyesinde Triaj, Sarı Alan, Yeşil Alan, Kırmızı Alan, Enjeksiyon Odası, Resüsitasyon Odası, Adli Müdahale Odası, İzolasyon Odası, Acil Laboratuvar, Acil Röntgen, Acil Tomografi ve KBRN (Kimyasal, Biyolojik, Radyoaktif ve Nükleer) Ünitesi bulunmaktadır.

·         Yeşil AlanAcil olmayan stabil durumdaki hastaların kabul edildiği acil servis bölümüdür. Buradaki hastalara müdahale önceliği sarı ve kırmızı alandaki hastalardan sonra gelmektedir.

·          Sarı Alan; Stabil ancak acil tedavi gerektiren hastaların kabul edildiği acil servis bölümüdür, tıbbi bakıma ihtiyacı olmakla birlikte durumu ağır olmayan hastalar bu bölümde tedavi edilmektedir.

·         Kırmızı AlanÇok acil durumu olan, kritik, hayati tehlikesi olan hastaların öncelikli tedavi edildiği bölümdür.

·         Acil servisimiz erişkin ve çocuk hastalara 24 saat kesintisiz sağlık hizmeti vermektedir.

·         Acil servis hasta giriş kapısından gelen hastalarımız hasta karşılama elemanları tarafından karşılanır. Triaja yönlendirilir. Triaj görevlisi tarafından hayati bulguları alınır ve renk koduna uygun alana yönlendirilir. Bu durumun istisnası 112 acil ambulansı ile getirilen hasta grubudur. Hasta 112 ambulans servisi ile getirildiyse triaj uygulamadan ilgili alana alınır.

·         Acil serviste tedavisi devam etmekte olan hastalara ziyaretçi kabul edilmez. Acil servis sorumlu hekiminin gerekli gördüğü hallerde hasta yanına bir hasta yakını kabul edilir.

·         Hastanemiz bünyesinde Anjio ünitesi bulunmadığından, akut kalp krizi tanısı konulan hastalar 112 acil ambulans servisi ile ilgili hastanelere sevk edilmektedir.