Kadın Hastalıkları ve Doğum
08 Şubat 2024


  
IMG_1233.JPG     


Poliklinikler:

·         Hastanemiz kadın hastalıkları ve doğum branşında verilen poliklinik hizmetleri; 10 Nisan 2017 tarihinde başlamış olup, üç poliklinik odası ile hizmet vermektedir.

·         Hastanemiz kadın hastalıkları ve doğum polikliniği, hastane poliklinikler bölümünde (F blok) birinci katta bulunmaktadır.

·         Toplam üç hekim; merkez bina polikliniği, yataklı servisler, ameliyathane, sancı doğum lohusa ( SDL) odası, heyet ve görevlendirme yapılan birimlerde hizmet vermektedir.

*  Poliklinik Çalışma Saatleri

Nasıl Muayene Olurum?

Hekim Çalışma Listesi

Kadın hastalıkları ve doğum bölümü ile ilgili olduğunu düşündüğüm şikayetlerim var, ne yapmalıyım?

Bize hastane web sitemizin iletişim bölümündeki telefon numaraları ile ulaşabilir ya da mesaj gönderebilirsiniz. Hastanemiz kadın hastalıkları ve doğum bölümü her gün mesai saatleri içinde  normal hasta polikliniği yapılmakta ve gelen hastalar  randevulu ve randevusuz olmak üzere muayene olabilmektedirler.(Hastanemizde öncelikli olarak merkezi randevu sistemi ile hasta kabulü yapılır, hekimler çalışma koşullarına mevcut muayene bekleyen hasta durumuna göre randevu olmadan hasta kabul edebilir) Poliklinik muayenesine gelirken lütfen eski tetkiklerinizi (film, kan tahlili gibi) ve varsa kullandığınız ilaçları birlikte getirmeyi unutmayınız. Sabah aç karnına gelmeniz halinde ( gece 12’ den sonra aç sabah kahvaltı yapmamış) gerekli olan tetkikler o gün yaptırılabilir. Ancak hastane laboratuvarlarında kan alma ve sonuç verme işlemleri aynı gün olmayacağından aile hekiminizin yakın zamanda sizden istediği ve sonucunu size verdiği tüm tıbbi tahlillerinizi hekiminize getirmekle tahlil sonuç bekleme ve muayene sonuçlandırma süresini en aza indirgemiş olursunuz.

Tıbbı kurallar gereğince hastane çalışanları ve diğer tıbbı personele sıra gözetmeksizin hizmet verilmektedir.

Klinik:

·         Kadın hastalıkları kliniği 30 Mart 2018 tarihinde hizmete açılmıştır.

·         Kadın hastalıkları ve doğum kliniği, üç hekim, 11 ebe ve iki yardımcı personel ile hastalara hizmet vermektedir.

·         Hem hasta hem de refakatçi için fiziki koşulların kaliteli ve konforlu hale getirildiği kadın hastalıkları ve doğum kliniğimizde dört yataklı kadın hastalıkları servisi, beş adet SDL (sancı doğum loğusa) odası, suda doğum ünitesi, bir lokal ameliyathane salonu, bir genel ameliyathane salonu bulunmaktadır.

SDL(sancı doğum loğusa)odaları; ev konforunda doğum imkânı sağlayan, anne adaylarımızın yatağında doğum yapıp bebek ile annenin ilk ten temasını sağlayarak iyileşme sürecini hızlandırıp aynı odadan taburcu olmasını sağlayan özel olarak tasarlanmış odalardır.

·         Kadın hastalıkları ve doğum servisi birinci katta bulunmaktadır.

·         Operasyonu planlanan, doğum veya medikal tedavi için yatışı yapılan hastalara tanı, tedavi ve tedavi sonrası bakım için hizmet verilmektedir.

·         Servise yatışı yapılan hasta ve yakınlarına sorumlu servis ebesi tarafından hastane kuralları hakkında bilgi verilmektedir.

Ameliyathane:

Hastanemiz ameliyathanesi 2 Nisan 2018 tarihinde hizmete açılmış olup, kadın hastalıkıları ve doğum branşında sıklıkla yapılan ameliyatlar arasında;

·         Açık cerrahi ile yapılan ameliyatlar:

*   Abdominal histerektomi

*   Myomektomi

*   Paravajinal Onarım

*   Abdominal Sakrokolpopeksi

·         Kapalı cerrahi yöntem (Laparoskopik) ameliyatlar

*   Laparoskopik histerektomi (TLH)

*   Laparoskopik tüp ligasyonu

*   Laparoskopik yumurtalık kisti tedavisi

*   Laparoskopik endometriosis cerrahisi

*   Laparoskopik sakrokolpopeksi

·         Vajinal ameliyatlar

*   Vajinal histerektomi ( vajinal yoldan rahimin ve/veya yumurtalıkların alınması)

*   Sistosel onarımı (idrar torbasındaki sarkmaların onarılması)

Rektosel onarım (bağırsağın son kısmının vajinaya sarkmalarının onarılması)

·         İdrar kaçırma ameliyatları

*   TOT ( transobturator tape)

Burch kolposüspansiyon

·         Genital estetik ameliyatları

*   Perineoplasti

*   Labioplasti

.  Probe küretaj, dilatasyon küretaj (rahim içinden örnek alınması, tanısal ve gebelik sonlandırma)   gibi ameliyatlar yer almaktadır.