Göz Sağlığı ve Hastalıkları
08 Şubat 2024

 


Poliklinikler:

·         Hastanemiz Göz Sağlığı ve Hastalıkları branşında verilen poliklinik hizmetleri; 10 Nisan 2017 tarihinde başlamış olup, iki merkez bina ve bir semt polikliniği olmak üzere toplam üç poliklinik odası ile hizmet vermektedir.

·         Hastanemiz göz sağlığı ve hastalıkları polikliniği, hastane poliklinikler bölümünde (F blok) ikinci katta bulunmaktadır.

·         Toplamüç hekim; merkez bina polikliniği, semt polikliniği, yataklı servisler, ameliyathane, heyet ve görevlendirme yapılan birimlerde hizmet vermektedir.

·         Çocuk ve yetişkinlerde; göz ve görme muayenesi, kontakt lens muayenesi, görme alanı testi yapılmaktadır.

Ø  PoliklinikÇalışma Saatleri

Ø  NasılMuayene Olurum?

Ø  HekimÇalışma Listesi

Klinik:

·         Göz sağlığı ve hastalıkları kliniği 30 Mart 2018 tarihinde hizmete açılmıştır.

·         Göz sağlığı ve hastalıkları kliniği, üç branş hekimi, dokuz hemşire ve üç yardımcı personel ile hastalara hizmet vermektedir.

·         Hem hasta hem de refakatçi için fiziki imkanların kaliteli ve konforlu hale getirildiği hastanede servisler tek ve çift kişilik odalardan oluşmaktadır.

·         Göz sağlığı ve hastalıkları kliniği B blok ikinci katta bulunmaktadır.

·         Operasyonu planlanıp yatışı yapılan hastalara tanı, tedavi ve tedavi sonrası bakım için hizmet verilmektedir.

·         Servise yatışı yapılan hasta ve yakınlarına sorumlu servis hemşiresi tarafından hastanekuralları hakkında bilgi verilmektedir.

·         Hastalar, tedavi planları ile ilgili olarak uzman doktorlarımız tarafından tüm ayrıntılarıyla bilgilendirilmektedir

Ameliyathane:

Hastanemiz göz sağlığı ve hastalıkları branşında yapılan ameliyatlar 2 Nisan 2018 tarihinde hizmete girmiştir. Sıklıkla yapılan ameliyatlar arasında;

·         Katarakt ameliyatı

·         Göz kapağı ve konjonktiva ameliyatları  yer almaktadır.