Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
08 Şubat 2024Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları bölümü;
0 – 16 yaş grubu olan bebek, çocuk ve genç hastaların tanı, takip ve tedavisi ile ilgilenir. Doğumdan itibaren bebeklerin ve büyüme sürecinde çocukların gelişiminin düzenli takip edilmesi, hastalıklardan korunması, erken tanı ile tedavi edilmesi amacıyla hizmet veriyoruz.

Poliklinikler:

·         Hastanemiz çocuk sağlığı ve hastalıkları branşında verilen poliklinik hizmetleri; 10 Nisan 2017 tarihinde başlamış olup, iki merkez bina ve bir semt polikliniği olmak üzere toplam üç poliklinik odası ile hizmet vermektedir.

·         Hastanemiz çocuk sağlığı ve hastalıkları polikliniği, hastane poliklinikler bölümünde (F blok) birinci katta bulunmaktadır.

·         Toplam dört hekim; merkez bina polikliniği, semt polikliniği, yataklı servisler, yenidoğan, heyet ve görevlendirme yapılan birimlerde hizmet vermektedir.

·         Bebeklerin anne sütü ile beslenmesi sürecini desteklemek amacıyla hastanemiz emzirme danışmanlığı tarafından verilen eğitimlerin yanında, ek gıdalara geçiş döneminde annelere bebek beslenmesi ve bakımı eğitimini veriyoruz.

·         0-16 yaş grubu çocukların sağlıklı büyüme ve gelişimleri için düzenli aralıklarla sağlık kontrolleri çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanlarımızca yapılmaktadır.

Ø  Poliklinik Çalışma Saatleri

Ø Nasıl Muayene Olurum?

Ø  Hekim Çalışma Listesi

Klinik:

·         Çocuk sağlığı ve hastalıkları kliniği 30 Mart 2018 tarihinde hizmete açılmıştır.

·         Çocuk sağlığı ve hastalıkları servisi, dört hekim, sekiz hemşire ve iki yardımcı personel ile hastalara hizmet vermektedir.

·         Hem çocuk hem de refakatçi için fiziki imkanların kaliteli ve konforlu hale getirildiği hastanede servisler tek ve çift kişilik odalardan oluşmaktadır.

·         Çocuk sağlığı ve hastalıkları servisi ikinci katta bulunmaktadır.

·         Medikal tedavi için yatışı yapılan hastalara tanı, tedavi ve tedavi sonrası bakım için hizmet verilmektedir.

·         Servise yatışı yapılan hasta ve yakınlarına sorumlu servis hemşiresi tarafından hastane kuralları hakkında bilgi verilmektedir.