Bornova Devlet Hastanesi Ameliyatlara Başladı
19 Mart 2020

  • 20180427_145020.jpg
  • 20180427_145049.jpgBORNOVA DEVLET HASTANESİ AMELİYATLARA BAŞLADI…

İzmir İl Sağlık Müdürlüğü Bornova Türkan Özilhan Devlet Hastanesinde birçok branşta ameliyatlar yapılmaya başlandı.

Geçtiğimiz yıl Nisan ayında inşaatı tamamlanarak poliklinik hizmetine başlayan 200 yataklı digital hastanede ameliyatlar yapılmaya başlandı. Bu ameliyatlardan biri de 66 yaşındaki Selver Ulutugay’a uygulandı.

Uzun zamandır diz ağrısı çeken Selver Ulutugay 4 yıl önce Bornova Türkan Özilhan Devlet Hastanesi eski binasında Op. Dr. Mustafa Güven tarafından  sol dizinden ameliyat edilmişti. Diğer dizinde de aynı şikayetler başlayan hasta çok memnun kaldığı doktoru Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı  Op. Dr. Mustafa Güven’e yeni hastanede tekrar başvurdu. Muayene edilen Ulutugay, halk arasında kireçlenme olarak bilinen Gonatroz teşhisi ile hastaneye yatırıldı ve Total Diz Operasyonu uygulandı. Konu hakkında bilgi veren Op. Dr. Mustafa Güven “Hastamızın ameliyatını epidural ve spinal anestezi ile sadece belden aşağısını uyuşturarak yaptık. Yaklaşık 45 dk. süren operasyon ile sağ dize total diz protezi yerleştirdik. Bu operasyon ile bozulmuş eklem yapısının düzeltilmesi amaçlandı. Operasyon başarı ile sonuçlandı, hastamıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.” dedi.

Hastaneden çok memnun kaldığını belirten hasta Selver Ulutugay “ ilk ameliyatımı 4 sene önce eski hastane binasında yapmıştım. O zamanda doktorumun ve hemşirelerimizin ilgisinden çok memnun kalmıştım. Değişen tek şey hastanenin yenilenmiş olması. Eski hastane ile şimdiki hastane arasında çok büyük bir değişim var. Hastane özel hastane gibi çok lüks. 6-8 kişilik eski hastane odalarıyla şimdiki tek kişilik odalar kıyaslanamaz. Tüm hastane çalışanlarına çok teşekkür ederim.” dedi.

Bornova Türkan Özilhan Devlet Hastanesi  Başhekim Vekili Uzm. Dr. Rafet Beyhan “Hastanemiz henüz çok yeni ama hızla ilerleyerek eksiklerimizi tamamlayarak hastalarımıza güvenilir, kaliteli ve konforlu sağlık hizmeti  vermeye başladık. Amacımız uluslar arası düzeyde sağlık hizmeti sunabilecek seviyeye ulaşmak.  Müdürlüğümüz, hastane yönetimimiz ve tüm çalışanlarımızın özverisiyle istediğimiz düzeyde sağlık hizmetini tüm vatandaşlara en iyi şekilde ulaştıracağız. Ameliyatlarımız birçok branşta yapılmaya başlandı. Yeni açılacak olan birçok özellikli birimimiz ile sağlık hizmetimiz zenginleşmeye devam edecek. Hastanemizin kurulma aşamasında ve devamında emeği geçen herkese çok teşekkür eder tüm hastalarımıza acil şifalar dilerim.”dedi.