Hakkımızda

Hastanemiz; 

İzmir – Ankara – İstanbul – Aydın şehirlerarası karayollarının ve İzmir çevre yolu otobanının kesişim noktasında; Naldöken, Pınarbaşı, Kemalpaşa Sanayi Bölgelerine oldukça yakın olarak İzmir’in Doğu giriş yolunda bulunan bir devlet hastanesidir. Hastanemiz kamu arazisi üzerinde Anadolu Grubu tarafından kurulmuştur. Hastaneler, sağlık ocakları, okullar, yurtlar, spor kompleksleri olmak üzere 40'ı aşkın kalıcı eseri hayata geçirerek devletimize bağışlayan Anadolu Vakfı, öğrencilere karşılıksız burslar da sağlanmıştır. Anadolu Eğitim Ve Sosyal Yardım Vakfı bu güne kadar hastanemizin de içinde olduğu 14 sağlık tesisi yaptırmıştır.
 
Hastanemiz inşaatı 1993 yılında başladı. İnşaatı 3 yıl süren hastanemiz  1996 yılında Bornova Acil Yardım ve Travmatoloji Hastanesi olarak hizmete açılmıştır. 2001 yılında; talebi karşılayabilmek adına poliklinik ek binası yapılmıştır. 16.12.2009 tarihinde genel hastaneye dönüştürülen hastanemiz Bornova Türkan Özilhan  Devlet Hastanesi adını almıştır.

Sağlık hizmetlerinin ulaşılabilirliğinin daha kaliteli ve kolay olması amacıyla Bornova merkez ve Kemalpaşa’da Semt Polikliniklerimiz kurulmuş ve üç merkezde de 2. basamak ayaktan tedavi hizmeti verilmektedir. Bornova Semt Polikliniği daha önce Alsancak Devlet Hastanesine bağlı iken 01.07.1999 yılında hastanemize bağlanmıştır.

Yataklı tedavi, ameliyathane, acil servis, Bilgisayarlı Tomografi, Röntgen, Laboratuar hizmetleri ve idari birimler ana binada olup eczane ve poliklinikler ek binalarda yürütülmektedir. 2007 yılının Ocak ayında yapılan tadilat ile yenilenen ve hijyenik merkezi klima sistemleri ile bodrum katta düzenlenen 2 otoklavlı sterilizasyon ünitesi ile kendi içinde asansör bağlantılı çağdaş normlarda düzenlenen 5 ameliyathane salonu, ameliyathanelerle içeriden bağlantılı yoğun bakım ünitesi ile halkımıza hizmet vermekteyiz. Spiral Bilgisayarlı Tomografi, 500 miliamper Röntgen, Ultrason cihazımız ile hastalarımıza en kısa sürede radyoloji hizmeti verilmektedir.

 
© 2012 T.C. Sağlık Bakanlığı Bornova Türkan Özilhan Devlet Hastanesi. Tüm Hakları Saklıdır.