Haberler

Hastanemiz Yeni Binasında Hizmete Başladı.

Bornova semtimizin konumu ve bölgenin ihtiyaçları doğrultusunda 200 yataklı olarak planlanan yeni hastanemizin yapımı başlamış olup 5 Mayıs 2016’ da binamız yeni yüzüyle hizmete girecektir. Bu şekliyle hastanemiz bölgenin sağlık ihtiyaçlarına daha iyi cevap verecek, fiziki koşulları, işleyişi ve potansiyeli bakımından bölgenin hak ettiği kaliteli ve hızlı sağlık hizmetine kavuşmasını sağlayacaktır.
Günlük ortalama 2000-2200 arası hastanın muayene edildiği ayaktan tedavi birimimizde, hizmetin aksamasına ve hasta mağduriyetine mahal vermemek adına kurumumuzda gereken önlemler alınmıştır. Bu amaçla yeni hizmet binası tamamlanıncaya kadar hastane bahçesine konteyner poliklinikler kurulmuştur. Polikliniklerin hemen yanına da Görüntüleme Hizmetleri ve Laboratuvarlar taşınmıştır.
Aynı zamanda eski binanın karşısında 4 katlı 20 odalı 1200 m2 kapalı alanı olan bir müstakil bina kiralanmıştır. Bina içinde İdari birimler, sağlık kurulu, Patoloji Laboratuvarı vb. hizmetleri verilecek olup taşınma başlamıştır.
Ayaktan Teşhis ve Tedavi Hizmetlerinin aksamadan devam ettirilebilmesi için uzatılmış vardiya sistemi uygulanmaya başlamıştır. Bu kapsamda hafta içi saat 21:00’e kadar Dâhiliye, Çocuk Hastalıkları, Genel Cerrahi, KBB branşlarında poliklinik hizmetleri ve laboratuvar, röntgen, tomografi çekim hizmetleri devam etmektedir.
Yatışına ve ameliyatına karar verilen hastalarımız için Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin ameliyathane, anestezi, klinikler ve sterilizasyon ünitelerinin kullanımına dair bir protokol yapılmış olup 10 hasta yatağının Bornova Türkan Özilhan Devlet Hastanesi hastaları için ayırılmasına karar verilmiştir. Yoğunluk olması durumunda hastalarımızın yataklı tedavileri Genel Sekreterliğimize bağlı diğer uygun hastanelerde de yapılabilecektir.
Bu süre içinde, çalışanlarımız verdikleri hizmet ve gelirleri açısından hiçbir şekilde mağdur edilmeyecektir. Hastanemizde çalışanlarımızın bir kısmı yukarıda belirttiğimiz hizmetleri verebilmemiz için görevlendirilirken bir kısmı da kurumumuza bağlı diğer hastanelerde geçici olarak görevlendirilmişlerdir.
Amacımız bölgemizdeki sağlık hizmetini güçlendirmek ve bölge halkının gelecek dönemde gelişen teknolojiye uygun, donanımlı, çağa yakışır sağlık hizmetine ulaşmasını sağlamak olup bu konuda çalışmalarımızı hızlı ve planlı bir şekilde yürütmekteyiz. Bu doğrultuda bölge halkına ve çalışanlarımıza anlayışlarından ve desteklerinden dolayı teşekkür ederiz.
 

Haber Listesine Geri Dön© 2012 T.C. Sağlık Bakanlığı Bornova Türkan Özilhan Devlet Hastanesi. Tüm Hakları Saklıdır.