Haberler

ÇEVRE İZNİ MUAFİYET RAPORLARININ TESLİMİ

   

Çevre Dostu Hastane olma yolunda ilk olarak Çevre Kanunu ve bağlı mevzuatlarına uygun faaliyet gösterdiğinin tescili olan “Çevre İzni Raporunu” alabilmek için gerekli düzenlemeleri yapan hastaneler, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün denetimleri sonucuÇevre İzni Muafiyet Raporlarını aldılar.

Daha sonraki süreçte İzmir Kuzey KHB Tıbbi Hizmetler Başkanlığı’na bağlı Çevre Yönetim Birimi tarafından sağlık çalışanlarına Çevre ve Atık Yönetimi konularında eğitimler verildi. Ayrıca her ay tüm sağlık kuruluşlarına hastanelerin faaliyetleri sonucu ortaya çıkan tüm atık türleri için denetimler yapılarak Atık Yönetiminde standartlaşma sağlandı. 

 Tıbbi atıklar, evsel atıklar, ambalaj atıkları, tehlikeli atıklar ,atık piller ve bitkisel atık yağların kaynağında doğru atık ayrıştırılması yapıldı. Atıkların ayrı toplanması, ayrı atık depolarında depolanması, miktarlarının kayıt altına alınarak takip edilmesi ve lisanslı geri dönüşüm/bertaraf tesislerine verilmesi sağlandı. Ayrıca Çevre Kanunu gereğince alınması zorunlu olan hava emisyonu, çevresel gürültü, atık su deşarjı konularında gerekli onaylar ve belgeler alındı.

Gerçekleşen çalışmalar sonucunda Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne ÇED (Çevresel Etki Değerlendirme) Çevre İzni Görüş Raporları için başvuru yapılarak önce hastanelerin ÇED Görüş Raporları alındı. Ardından Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünce yapılan denetimler sonucunda 15 hastanenin tamamına Çevre İzni Muafiyet Raporları verildi.

 Hastanemizi’e ait  Çevre İzni Muafiyet Raporları teşekkür belgesiYöneticimiz Uz. Dr. M. Zeki YAŞAR tarafından Enfeksiyon hemşiremiz
Sevil DİLBAZ’a takdim edildi.

 

 

Haber Listesine Geri Dön© 2012 T.C. Sağlık Bakanlığı Bornova Türkan Özilhan Devlet Hastanesi. Tüm Hakları Saklıdır.